İletişim ve Aile Bağı

Aile kurumuna olan inancım belki de sağlıklı iletişim bağlarından yoksun bu küçük yapıyı irdelememden kaynaklanıyor. Gerçekten akıl ehliyetine sahip bireylerin anne yahut baba olması gerektiği kanaatindeyim. Hayat veriyorsun. Yeni bir nefes ki bu solukta onun her anın da yanında olabilmektir. Ona yalnızlığı öğretmektir ve yalnız hissettirmemektir. Aile birimi üzerine atıf edebilecek her şeydir.

Evlilik: İki bireyin hayatlarını birleştirme özgürlüğüdür. Karakter bilinci oturmuş bireylerin , hayatlarını paylaşması kadar doğal bir yapı bu yapının keza olası olumsuz sonuçların doğurması da pek nüktedan. Peki nerede hata yapıyoruz ? Evrensel ahlak şuarasına vakıf olmadan hem kendimizi hem eş seçimimizi hem de yetiştirme noktasında ‘kendimizi ve çocuğumuzu ‘ bu noktada ki eksiklerimiz bunlar. Adabı muaşerete o kadar yabancılaştık.

İvedilikle yineliyorum. Biz bireyiz, karakterimiz var. Zincirlerimiz olamaz. Hayata karşı duruş açısından çizgilerimiz olmalı. Duruşumuz olmalı. Aklımız bize bahşedilen en büyük kader çizgisi… Başkası aklımızı kukla etmemeli. Biz kendimizi tamamlarsak aile ortamında sağlıklı geri dönütler alırız. Seçtiğimiz bizi seçen eşlere sağlıklı diyaloglar kurma ortamı sağlayabiliriz. İletişime açık olmanız dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: